Harun Özer


Proje veya dijital katalog yaptırmak için
iletişim formu doldurabilirsiniz..

Yazılım ve Veritabanı Uzmanı

Kişisel Bilgiler:

Ad

:

Harun

 

Soyad

:

ÖZER

Doğum Tarihi

:

05.08.1989

Doğum Yeri

:

İstanbul

Adres

:

Beylikdüzü/İstanbul

Mail

:

harunozer@hotmail.com.tr

Askerlik Durumu

:

Yapıldı

Ehliyet

:

B sınıfı

 

Web

:

http://www.harunozer.com

 

Github

:

https://github.com/harunozer/

 

 

Hakkımda

Yazılım alanında kendimi geliştirmeye 2002 yılında lise eğitimi ile başladım. Yazılım alanında 8 yıllık iş tecrübesine sahibim.Bankacılık - finans alanında yazılım kariyeri yapmak için 2017 yılında Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans bölümüne başladım.Büyük bir takımın parçası olup bu alanda kariyer yapmayı planlıyorum.

Öğrenim Durumu

Okul Adı

Bölüm

Devam Yılı

Anadolu Üniversitesi (Açık öğretim)

Bankacılık ve Sigortacılık

2017-...

Anadolu Üniversitesi (Açık öğretim)

İşletme

2009-2012

Onsekiz Mart Üniversitesi

E-ticaret

2007-2009

Kadırga Teknik Lisesi

Bilgisayar

2002-2007

 

Katılınan Eğitimler

Bilge Adam Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim Özeti

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı (300 saat)

Veritabanı Yönetimi ve Programlama

Web Programlama(Asp.NET, ADO.NET, AJAX, XML, JavaScript)

.Net Uygulamaları(C#)

Proje Analizi, Tasarımı ve Yönetimi

Sertifikalar

Bilge Adam Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı Üstün Başarı Sertifikası

Yazılım Bilgisi

C#.Net

İyi Derecede

Asp.Net

Orta Derecede

Entity Framework Core

Orta Derecede

Linq

İyi Derecede

MVC Core

Orta Derecede

MsSql (t-Sql)

İyi Derecede

AngularJS

İyi Derecede

JavaScript

İyi Derecede

Jquery

İyi Derecede

VB

İyi Derecede

 

Deneyimlerim

Firma Adı : Medyasis (www.medyasis.com)

Çalışma Tarihleri : 08/2010 – 05/2018

Kullanılan Teknolojiler: ASP, C#.Net, VB, SqlServer, MS Access, JavaScript, AngularJS, Jquery, NodeJS

Görev Tanımı : Aktif olan 6 proje ve bu projeler için hazırlanan sayısız entegrasyon uygulamasının proje yöneticiliği, kodlanması, müşteri ile geliştirme isteklerinin görüşülmesi ve işlerin takibi, performans geliştirmeleri, geliştirmelerin güncelleme paketlerinin hazırlanması ve devreye alınması, sunucu yönetimine yardımcı olmak. Bu projeler haricinde birçok projenin gerçekleştirilmesinde aktif olarak görev aldım.

www.morpakampus.com: Türkiye’nin en fazla üyesi bulunan online eğitim sistemdir. Asp,SqlServer, AngularJs, C#, VB gibi birçok teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Projenin planlanması, müşteriden gelen geliştirme isteklerinin yapılması ve takip edilmesi, farklı sistemler ile entegrasyonlarının yapılması, performans ve güvenlik geliştirmelerinin yapılması, güncelleme paketlerinin oluşturulması ve sunucuda devreye alınması işlemlerinin yapılması.

www.denematik.com: Online sınav sistemidir. AngularJS, ASP, SqlServer, C#.net teknolojileri ile geliştirilmiştir. Projenin başlangıcından itibaren proje analizinin yapılması ve kodlanması, geliştirmelerin yapılması, performans ve güvenlik geliştirilmelerinin yapılması, diğer sistemler ile entegrasyonlarının yapılması. Proje tek dosya haline getirilerek yayınlanmıştır.

CRM Sistemi: Asp ve SqlServer ile geliştirilen, c#.net ile bazı entegrasyonların yazıldığı, müşterilerin sahip olduğu birçok online sistemde ki kullanıcılar ile yapılan bütün iletişimin (InBound / OutBound / Satış) kayıt altına alınması, raporlanması, CallCenter da aranacak arama listeleri oluşturulması, kargo sistemi ve logo ile entegrasyonun sağlandığı bir sistemdir.

Medyapay (Ödeme / Tahsilat Sistemi) : Asp, AngularJS, MsAccess ile geliştirilmiş çoklu dil desteği bulunan, birçok sanal pos ile entegrasyonların yapıldığı paket programdır. Ürünün planlanması ve geliştirilmesi tarafımca yapılmıştır. Ürün web sitesi: www.medyapay.com

e-Maximum e-ticaret sistemi: Müşterinin ihtiyaçlarına yönetilik modüllerin eklendiği e-ticaret sistemidir. VB, Asp ve sql server teknolojileri ile geliştirilmiştir. Birçok sanal pos ile entegrasyonun yapılması, logo ile entegrasyonunun yapılması, müşterilerden gelen geliştirme isteklerinin opsiyonel modüller olarak sisteme dahil edilmesi. Ürün web sitesi www.e-maximum.com

İş Takip Sistemi: Firmanın tüm işlerinin takibinin yapılması için Asp, SqlServer teknolojileri ile hazırlanmış bir sistemdir. Müşterilerin geliştirme istekleri bu sistem üzerinden girilir ve takibi yapılır. Çeşitli rol ve modüller barındırır. Projenin planlanması ve geliştirilmesi tarafımca yapılmıştır.

Veritabanı Modelleme Kütüphanesi:  Basit bir şekilde veritabanı oluşturulmasını sağlar. Birçok projede bu araç ile veritabanı oluşturulmuştur. Hazırlanan kütüphanede yetkilendirme, dosya yönetimi, kaydın kilitlenmesi - açılması, not gibi birçok modül için gereken veri tabanı nesnelerinin (tablo, field, trigger, stored procedure, function) basit bir şekilde veritabanına uygulanmasını sağlar.Otomatik hesaplanan alanlar, master - detail tablo ilişkileri, foregin key gibi birçok yapı için birkaç satır kod yazılarak create script leri oluşturulur.

Tubitak Fatih Projesi İçerik Üretim Editörü : Fatih projesi kapsamında eğitim içeriklerinin oluşturulması için demo editör hazırlanması. Pdf gibi hazır dökümanların import edilip ses, soru, swf gibi kontrollerin eklenerek içerik hazırlanmasını sağlar. Editör gürünüm itibarıyla visual studio da olduğu gibidir. Solition explorer, property window, toolbox, dock panel, kontroller gibi yapıları tarafımca hazır kütüphaneler de kullanılarak yapılmıştır.

Tasarım Desenleri ve Mimarileri